06/16/10 18:50

КНДР измъчи на старта Бразилия

=Един от фаворитите за световната титла - Бразилия, се измъчи в първия си мач от първенството в ЮАР в група G. 5-кратните шампиони победиха само с 2:1 КНДР. Срещата се проведе при зимни условия - температура 4 градуса по Целзий и силен страничен вятър, достигащ скорост 9 м/сек. Бразилците доминираха през целия мач, но през първото полувреме корейците се защитаваха отлично и не дадоха сериозни шансове на именития си съперник. „Селесао" все пак откри резултата в 55-ата минута след виртуозно изпълнение на десния защитник Майкон, който от малък ъгъл и с невероятен фалц от дясно изпрати топката в мрежата на вратаря Мьон Гук Ри. В 72-рата минута Робиньо демонстрира отличен поглед върху играта и с далечен пас по тревата изведе Елано който с точен удар направи 2:0. Минута преди края на редовните 90 мин след далечно подаване Джи Юн Нам се измъкна от бразилската защита и изпрати топката в мрежата на Жулио Сезар.