05/13/13 19:50

Пиронкова отпадна от Рим след тежка загуба от Янкович

Цветана Пиронкова отпадна от състезанието в Рим, след като загуби с 6-3, 6-0 от Йелена Янкович в първия кръг на турнира, предаде БГНЕС. Янкович започна добре мача, след като достигна до пробив още в първия гейм. Цвети имаше шанс за пробив, но в крайна сметка не успя да стигне до него. Вторият сет започна по-драматично, като Пиронкова затрудняваше съперничката си, но въпреки това мачът свърши ужасяващо за българката, след като изгуби втория сет на нула. Това беше седми двубой между двете, като статистиката се запази и Цвети няма победа срещу сръбската ракета. Следващият турнир, на който Цвети ще участва е в Брюксел и започва на 20 май. Там участие са заявили и Радванска, Винчи, Цибулкова, Стивънс, Флипкенс, Гьоргес, Викмайер и Канепи.