Любимци в новините: постоянни и променливи величини

Наблюдението на новинарските сайтове от юли до началото на ноември 2012 г. регистрира няколко интересни нюанса в медийното отразяване на политическия живот. От една страна се запазиха устойчиви стари тенденции, от друга – започнаха да се оформят нови особености в присъствието на политическите субекти в новините. Какво показват детайлите? Първенецът Борисов: ...

Публикувано на 11/18/12 16:20

Рапорт от старшина Нанев срещу Дянков

                                       &nb...

Aнти-какво беше там-мерки

Антикризисният план на МФ бил взривил държавата. Вееерно ли?

Отговаря радио Еревaн:


"Да, взриви държавата, но:

1. Първо не е антикризисен. Повечето от тези мерки само биха задълбочили кризата, като отблъснат все повече хора в сивата икономика. По своята същност част от тези мерки са наказателни по отношение на работещите, плащащите и осигуряващите се.

2. Второ, не е план. Съвкупно всички тези наказателни мерки няма да донесат в бюджета и половината от изсипаното от Станишевия кабинет (Алоооо, комунистите - точно вие ли критикувате???) в Беленския гьол за шарани.

3. Трето, не бил на МФ. "

Е какво тогава взриви държавата?

Отговорът е прост - хора, които не знаят какво вършат. Които се захващат с управление без никаква представа какво предстои и всеки ден предлагат различен отговор, (вижте какво пише министър Дянков преди няма година...) без да знаят въпроса.

Тъжната истина е, че през 2008г., само ДСБ предупреждаваше, че кризата идва към България и ще удари нестабилната ни икономика особено силно.

Вчерашните управяващи изпукаха всички резерви на държавата в период на растеж и излишък, и дори оставиха неразплатени сметки. (а оня Гоце разбрал за кризата през семптември 2009...)

Днешните управляващи обясняваха наляво-надясно как кризата щяла да отмине през пролетта на 2010 и тогава Бойко щял да раздаде пари. И предписваха някакви мерки, явно съобразени с техните странни представи. И 7-8 месеца чакаха да мине...

Та това е, което взриви държавата. А не партенката с 28-те мерки.
.

Сряда, 17 Март 2010

В София доставчиците имат много добра свързаност един до друг обикновено по собствени оптики. Всъщност вероятно като изключа скандинавските страни едва ли има страна в Европа с толкова резервирана напречна свързаност между доставчиците. Това се дължи на факта, че навремето София Комюникейшънс, който през 2003-2005 бяха MAN мрежата вместо да си гледат бизнеса се отдадоха на източване и ефектът не закъсня. Доставчиците им теглиха една майна и всеки започна да си пуска връзки към всеки, в резултат на което има директна свързаност "на корем". Така нареченият bg peering процъфтява и всичко е чудесно.

На фона на връзките всеки към всеки има единици, за които напречната свързаност е бреме освен ако не им се плаща за всяко портче в което има включено кабелче. Ще кажете "бизнес като бизнес, прави са!". Вярно е, прави са. Прави са и когато продават на клиентите си свързаност, интернет и bgpeering им взимат парите.

Дали са прави обаче когато имат изградена свързаност до услуга, която те и клиентите им ползват, по която те и техните клиенти получават съдържание, доставчика сам да ограничава порта си, за да не влизат повече от 50Mbit/s през него, а когато клиентите им се обадят за проблеми със скоростта на сваляне от дадената дестинация да им се казва "те колегите са на лимита, трябват да си вдигнат капацитета на порта".

В задачата се пита, кой капацитет на порта трябва да се увеличи, когато портът е 1Gbit/s, но доставчикът се самошейпва на 50Mbit/s?

Тоест доставчикът тегли с 45-50Mbit/s (и има нужда от повече), обратно вървят само ACK пакети около 1Mbit/s. Според доставчика content generator-a има проблем и трябва да си плати, за да може клиентите, които са си платили на него (и той изкуствено е ограничил) да могат да имат по-бърз достъп до съдържанието.

No comment.

Slow down just a tiny bit, maybe?

Не знам как става така, че при мен нещата винаги идват на приливи и отливи. До преди две седмици използвах всяка минута свободно време да играя Го и да чета за него. Сега... никак. Също така до преди две-три седмици катерех веднъж-дваж на седмица. В момента тялото ми е като премазано - сутринта наистина имах затруднения с ходенето от вкъщи до автобусната спирка. Кратката равносметка, обаче, доста добре обяснява затрудненията - катерил съм 6 от последните 7 дни... Не знам как се получи така, но започнах миналата сряда и спрях да катеря чак в неделя, когато бях като пребит след съботните скали. Изобщо няма да коментирам колко време се двоумих дали да не отида и в неделя с Алекс и Филип. След това в понеделник катерихме по план, а вчера Венски внезапно го споходи меракът, а на мен така или иначе цял ден предимно скали и колелета ми бяха били в главата. За довечера има планирано пак катерене, но този път може би (евентуално) ще го пропусна.
Иначе тялото ми все още учудващо се държи - очаквах след подобен маратон да е в доста трагична форма. За момента проблемите се изразяват в едно претоварено сухожилие и едно леко претоварено такова. Да не повярваш. Да се надяваме, че добрата тенденция ще се запази. А пък аз ще се опитам да й помогна с малко почивчици тук и там. Може би. :)

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване