Наблюдението на новинарските сайтове от юли до началото на ноември 2012 г. регистрира няколко интересни нюанса в медийното отразяване на политическия живот. От една страна се запазиха устойчиви стари тенденции, от друга – започнаха да се оформят нови особености в присъствието на политическите субекти в новините. Какво показват детайлите? Първенецът Борисов: ...
Това разбира се е шега, но както се казва във всяка шега има и малко истина . Share on Facebook
не мисля, че им е лесно. ама никак. може би на по-големите изглежда като да им е по-лесно, но не им е. не мисля, че хората купуват по-малко книги днес от преди 10 години. дори сигурно купуват повече. просто има много издателства и всеки опитва да оцелява. за да оцеляват ...
Днес разговарях за световното първенство по футбол с дядо ми, който някога през годините е бил и футболист. Стана въпрос за мача между Германия и Аржентина и дядо ми каза, че в този мач са проличали доста от така прочутите германски черти.
В германският национален отбор има футболисти с различни корени, но ги свързва живота им в Германия. Очевидно не всичко опира до гени, а до обкръжаващата среда, до желанието, до възпитанието и до много други черти в характера, които се придобиват, усъвършенстват и създават, но не и на всяка цена се унаследяват.
Това беше сблъсъкът. Аз съм немски възпитаник и съм доволен от изхода на мача, но имам и симпатии към националния отбор на Аржентина. Всъщност се оказа, че греша. Имал съм и имам симпатии към отделни аржентински играчи и то придобити от техните професионални, клубни изяви.
Този мач доказа най-старото клише, а именно, че футбола е колективен спорт. Въпреки, че футбола се води за колективен спорт, т.е. играе се с определен брой състезатели, това определено може и да не бъде така.
Националните делегации са бъкани с различни специалисти, треньорски щабове и много други специалисти участващи непряко в спектакъла на тенера. Когато един отбор се проваля, не са виновни само 11 футболисти + резервите и треньори – виновни са всички участници, дори и тези зад кулисите.
Замислете се, ако Раймон Доменек провали Франция, то кой е приел и оценил неговите треньорски компетенции за достатъчни и го е назначил на чело на отбора?
Ами Диего Марадона, ами Капело?
Съгласен съм, че футболистите на терена носят най-тежкия кръст. Ето това се случи и със велики звезди на това световно, които не можаха да отбележат дори един гол.
Най-добрият в света, Меси, е достатъчно добър да мачка с клубния си тим, да раздава чипс на приятели от екрана на телевизора, но не е достатъчно късметлия да отбележи гол на световно първенство.
Машини за голове като Руни, Роналдо се счупиха, блокираха и така и не успяха да влезнат в работен режим.
В мача Германия срещу Аржентина се видя превъзходството на отборната игра, колективния дух и преследване на ясни цели.
Представете си как четирима защитни футболисти се изтеглят в абсолютен синхрон на една линия, безмилостно оставяйки нападателите на противника в засада. Такъв синхрон рядко се среща и в синхронното плуване, а немските футболисти без съмнение след няколко месеца тренировка биха могли да се явят на състезание по синхронно плуване.
Добър мач несъмнено, който доказа, че въпреки строгите правила и наказания на Фифа, понякога, който играе волейбол – печели.
Много, много жалко за Гана.
Фифа е отвратителна организация. Организация, която за някои неща живее в далечното бъдеше, а за други още е през 60-те години. Това световно е поредното белязано със ужасяващи, ужасяващи съдийски грешки, които толкова много крещят за промяна в наблюдението и правилата на играта, но не би.
Президентът на Нигерия разформирова отбора на Нигерия за две години, за да извърши промени или поне това е официалния претекст. Президентът на Франция привика треньора и шефа на федерацията, за да даде обяснения за провала. Има и други примери.
Фифа, като една повехнала, дърта мома, подскочи три метра във въздуха, направи се на ощипана и заяви, че няма да толерира вмешателство в футбола.
Моля?
Тези отбори нали са национални? При цялата световна глобализация и върховното шоу на клубните отбори и първенства, междудържавният футбол става все по-безинтересен и безинтересен.
Така, че Фифа да внимава. Да не стане някой ден да забранят Фифа…
ps.
Антената от снимката отразява горе-долу нивото на технологична зрялост, което подхожда на Фифа най-добре.
Дългоочакваната песен на Веселин Маринов във възхвала на МВР вече е достъпна и за простосмъртни. Сипете си нещо силно, изгасете лампите, заключете вратата, насочете се към терасата, бавно отворете вратата, облегнете се на парапета, погледнете светът отдолу и … със засилка се хвърлете!
А сега, enjoy както се казва.
снимка: veselinmarinov.com
Колкото повече задълбавам в темата, толкова повече ми става ясно, че издателствата не са никак цъфнали и вързали.
Имат множество проблеми – печат, издаване, разпространение, реклама, авторски права, закони, които са неадекватни и ги поставят в странни позиции…
Независимо, че ме игнорираха (все пак, тяхно право си е, пък и аз не съм официална медия), трябва да разгледаме положението им и да задълбочим знанията си за този бизнес, колкото и да ми се иска да си го изкарам за всички разочарования, които са ми донесли с лошо преводи, кофти качество, издаване на боклуци, вместо качествена литература, нещата не са толкова прости и не са само това.
Нямам представа защо не говорят за проблемите на издателския бизнес и защо така упорито мълчат И пред официалните медии, но определено им играе лоша услуга и си правят възможно най-черния PR, представяйки се по крайно негативен начин пред читателите. Тази седмица ще се опитам да разчепкам темата по-детайлно и да видим какво ново ще изскочи.
Смятах, че темата се ориентира към приключване и след като извадя малко статистика, ще мога да се ориентирам към резюмиране на цялата история. Да, ама не, явно има още какво да се каже.
ПРЕМИЕРА НА КНИГАТА "СВОБОДНИЯТ ПАЗАР И НЕГОВИТЕ ВРАГОВE
Книги в библиотеката от топ-класацията на Амазон
Към 2 юли 2010, Икономическата библиотека на ИПИ и БМА има на разположение 67% от Топ 25 в категория Икономическа теория на най-продаваните заглавия в Amazon!
Understanding German fiscal policy - Marginal Revolution
The Thatcher Model « Allan H. Meltzer
In 1980, I had the privilege of advising Prime Minister Margaret Thatcher to ignore the demands of 360 British economists who made the outrageous claim that Britain would never (yes, never) recover from her decision to reduce government spending during a severe recession.
Low interest rates risk relapse into recession, BIS warns – The Guardian
Bank of International Settlements says low rates are causing inflation and risk-taking while discouraging saving
Milton Friedman, My Favorite Libertarian Books
КЗК се обяви срещу регулиране на цените на таксиметровите услуги
Антимонополната комисия смята, че задаването на минимална или максимална стойност може да доведе до картел и нарушаване на конкуренцията в бранша.
Георги Ангелов, в. Труд: От какво имат нужда инвеститорите
[video] New Yorker Currents: Nassim Taleb on Risk and Robustness
For the inaugural video in the New Yorker Currents series, Nassim Nicholas Taleb talks with James Surowiecki about the causes of the 2008 financial crisis and the future of the economy….
[video] Bootleggers and Baptists: A Conversation with Bruce Yandle
As the old story goes, when Baptists lobby for dry Sundays, it's the bootleggers who benefit. Yandle's insight was to point out that "bootlegger and Baptist" coalitions are surprisingly common in US politics.
Като премиер Сергей Станишев беше упрекван от своите, че бил прекалено „десен“. Някои видни дейци на партията дори я напуснаха по тази причина и си създадоха своя партийна алтернатива. Като Илия Божинов, който явно беше достатъчно разгневен на „десния“ тандем президент-премиер, за да издаде публично Първанов като поръчител на рекет от страна на Алексей Петров [...]
(в отговор на Калина Андролова)
Приятен съботен обяд у дома.
Първият пресен зелен фасул на плакия с много пресен копър от градината (подхранвани с оборска тор).
Разсеян разговор дали след подправената с биволско мляко от Църногорския манастир плакия е подходящо да се пие „Старопрамен” от стъклена бутилка.
И едно разсеяно ухо към „Деконструкция”-та на Петър Волгин по БНР.
Млад женски глас коментира Бойко Борисов, неговото управлиние, което скоро ще стане на годинка, отношението му към Путин, домашното му възпитание и повратливостта на позицията му към руските енергийни проекти, които са свързани с България. Тенденциозно, некомпетентно и дразнещо.
Коментарът се оказа на младата журналистка Калина Андролова.
Апетитът ми се поразвали.
Единственото, което си помислих, че младата журналистка е получипа добър хонорар за такъв материал, а и предаването - също.
После се сетих, че преди две години съм се упражнявала по темата.
Още тогава, а и до днес не се съмнявам, че с "Южен поток" може да дойде само опустошаващ северен вятър.
Пуснах търсачката и разбрах, че коментарът е на авторка, която била новата Велислава Дърева и пише най-често в "Дума".
Деконструкция (както се казва предаването на Волгин) пък е философско понятие, с което се обозначава процесът, посредством който писмените и устните форми на изразяване започват да променят и задълбочават своите значения, особено когато биват изследвани през призмата на презумпциите и липсите, които те разкриват у себе си.
Да се твърди, че Русия е имала желание България да бъде огромна държава с излаз на Черно и Егиейско море и само чрез реализираните у нас геополитически руски интереси страната може да има енергетика, е меко казано нахално и некомпетентно.
Не мога да допусна, че разумен човек може да защитава руските енергийни интереси в България, ако няма личен финансов интерес.
Отнася се и за Бойко Борисов. И него Северният вятър може да го отнесе.
2004 - 2018 Gramophon.com