Наблюдението на новинарските сайтове от юли до началото на ноември 2012 г. регистрира няколко интересни нюанса в медийното отразяване на политическия живот. От една страна се запазиха устойчиви стари тенденции, от друга – започнаха да се оформят нови особености в присъствието на политическите субекти в новините. Какво показват детайлите? Първенецът Борисов: ...
ваканцията у нас е между 10 и 15 седмици, т.е. между два месеца и половина (за най-големите) и потчи четири месеца (за първолаците и подготвителен). мда, това си е чист кошмар за родителите ... мисля си, че това ваканцията от три месеца е нагласена така във времето, в което учениците ги ...
A nuclear physicist denounces unsafe practices at a Bulgarian nuclear power plant but European institutions are deaf to his pleas. What Georgi Kotev is trying to uncover is more than just a dodgy deal between greedy businessmen. I...
един живот изоставен на паважа. бясна съм. думите се преплитат и блъскат в ума ми. в същото време нямам думи да опиша безобразието… млад човек издъхва чакайки линейка. нищо ново, нали? за жалост. две позвънявания на 112, в интервал от петнайсетина минути.. бърза помощ. бърза, бърза, колко да е бърза? около час след първото позвъняване [...]
Както стана ясно от предишният постинг, миналият четвъртък, 15 юли 2010 г., под строгият и нетърпящ възражения поглед на 5 (петима!!!) белгийски полицаи (двама цивилни и трима униформени) бях практически изхвърлен от територията на площа...
Символът на новите компютри – ул. Раковски запада.
Вече 4 компютърни магазина липсват, на тяхно място има магазини за обувки, някакъв офис и едно “Дава се под наем”. Чудя се, дали е заради кризата, строежите наоколо или просто всички хора вече си купиха компютри, после си купиха лаптопи и накрая нетбуци и вече нямат какво да си купят?
Един от ключовите моменти, който липсва в българската политика през последните години, е отчетността и прозрачността в работата на българските институции и политически партии. Въвеждането на тези принципи среща не просто неразбиране, но и сериозна съпротива. Убедени, че всяка промяна започва от самия теб, ние в СДС инициирахме открита и последователна политика за връщане [...]
Без предварителна нагласа, взех че се озовах в село Ягодина. Обиколих селото няколко пъти, докато открих най-хубавата къща за гости. Двата дена преминаха със шеметна скорост и време за излежаване почти не остана. Затова, пък, обиколих повечето околни баири и насъбрах красиви спомени за много време напред.
След като изкарах една чудесна седмица в Канада по покана на Mozilla, сега се опитвам да работя през мнооого бавен Интернет на лятната ни къща в габровския балкан.
Благодарение на Design Devils пък имам нов сайт, който очаква да го напълня с информация, което ще стане скоро.
Е, весело лято на всички, а ако искате да ми дойдете на гости в балкана – носете бира и пържоли ето тук – 42.952412,25.397864, но преди това ми звъннете :)
Днес ви представям един любим мой вид пътеписи – пътепис, вдъхновен от вече разказани пътешествия от наш автор. Жорж ще ни разходи из Европа с кола, а той смаия вече ще ви каже на чий разкази и съвети ще балгодари за това му пътуване. Приятно четене:
Малко пресилено мнение, но подчертаващо една важна истина - медийната регулация в момента не работи и публичната реч е монополизирана и подчинена на тесни корпоративно-партийни интереси. Получава се порочен кръг, от който няма да излезем поне десетилетие.
Повечето журналисти са ниско платени, с малък житейски опит и обща култура. Не знаят какво е монопол. Монопол е когато се топлиш на газ, а газа идва по само една тръба. Днес парното ти е 100 лева, а утре става 200 лева и няма какво да направиш, освен да платиш или да умреш от студ.
Дори списанията само симулират спонтанност, реално са деградирали до рекламни брошури с по някоя друго интервю със световно неизвестен чешки художник вътре. Ако Иван Вазов работеше за тогавашния Сибанк, дали щеше да пише за Бойчо Огнянов или за някой друг?
гневен коментар от timequake:
Не слушайте Гого Лозанов какви ви ги говори. Въпросният господин ми преподаваше в университета и единственото, на което ме научи, беше да използвам думата “парадигма”. Блогърите са много по-добри журналисти от всичките тези, които дремат в телевизии, радиостанции, вестници. Защо ли? Ами защото най-често не зависят от главния си редактор, който пък зависи от собственика, който зависи от някоя партия.
Въпрос за размисъл. Не му ли е неудобно на господин Лозанов да не прави нищо по цял ден, освен да реди безмислени изречения, вместо да се сезира за важни медийни проблеми? И не му ли е неудобно да не удари нито една глоба на сестра си, програмната директорка на Нова за простотията по телевизията?
Когато “медийни експерти” започнат наистина да действат, а не да ми пишат есета и размисли, тогава мога да се замисля за качеството на медиите у нас. Дотогава - ще чета блогове.
Поздрави на сестра ти.
Певицата Йорданка Христова да бъде наградена с орден "Стара планина" първа степен за изключителните й заслуги към българската култура, предлага министърът на културата Вежди Рашидов.
Кирил Маричков, Петър Гюзелев, Георги Марков и Валди Тотев от "Щурците" също да бъдат отличени, но с орден "Св. св. Кирил и Методий", предлага още Министерството на културата (МК). Официално решението за това се очаква да бъде взето на заседанието на правителството утре.
„Не ме е страх от министъра на културата, а от културата на министъра“, Радой Ралин
Добре бе, кой ще ми каже по какъв критерий се определя кой какъв орден да получи. И искам да знам приноса на Йорданка Христова към българската култура и защо той е по-висок от този на Щурците? Продадени плочи? Брой албуми? Брой зрители по концерти? Повече вечни български песни? Много съм любопитен как министърът ще се аргументира. Че е най-известната чужда певица в Куба и много момиченца са кръстени на нея? Това принос към българската култура ли е? Не мога да се сетя и една нейна песен, освен онова кавър-безумие за патето Яки?
Т.е. под българска култура се разбира укрепване на българо-кубинската дружба? За изпълнена мисия на задушевни вечери при команданте Фидел? Или за подривна дейност в семейството на члена на ЦК Григор Стоичков?
Не знам кой ще получи след 20 г. „Св. св. Кирил и Методий“, но Глория със сигурност се е наредила за „Стара планина“. Пардон, май беше Ивана. Не мога да ги запомня добре пърхащите около властта певачки.
В други страни има демонстрации, разпръсквани с водни струи. У нас основните проблеми са други, но също се решават с пръскане. Тройната коалиция пръскаше пари, за да си купи спокойни старини, но сега мнозина нейни дейци се пръскат от яд, че не ги оставят на мира. Европейската комисия дори се възмути в доклада си, че [...]
Какво по-хубаво през летните горещини от чаша студена лимонада! Предлагаме ви рецептата на Мария от My Cooking Book за домашно приготвена лимонада, която със сигурност е по-полезна за децата, особено ако и те са участвали в приготвянето й. Ние със сигурност ще изпробваме тази рецепта. (публикува се със съгласието на My Cooking Book):
“Приготвяне (много е лесно и бързо):
Сока на лимоните се изцежда, след което се прецежда.
На 5 части лимонов сок се слагат 6 части захар. Аз замервам с чаени чаши със съвместимост 200 мл. тоест на 5 ч.ч. лимонов сок слагам 6 ч.ч. захар. Може да смесите в голяма купа и да разбърквате периодично докато се стопи захарта, след което да налеете в бутилки… прочети цялата статия
Продукти:
500г малини
200г заквасена сметана
100мл гъсто кондензирано мляко
150г пудра захар
Приготвяне:
Малините се измиват на течаща вода. Слагат се в дълбока купа. Пюрират се с пасатор. В отделна купа се слага заквасената сметана, кондензираното мляко и 150г пудра захар. Разбиват се с пасатор (миксер). Сметановият крем се смесва с малиновото пюре до получаване на еднородна смес. Слага се в пластмасова кутия и във фризер. След 4 часа малоновият сладолед е готов за консумация.
2004 - 2018 Gramophon.com