(http://ivo.bg/)
Августейшият има август за размисъл в какво качество да продължи да ни управлява
Август е от утре.
Преди избори обикновените граждани имат един ден за размисъл. Августейшият ни премиер, понеже е необикновен гражданин (за европейско развитие), има на разположение цял месец (август) за размисъл.
Ситуацията напомня реалността от вица за Иван Славков, назначен за шеф на телевизията след брака си с дъщерята на Тодор Живков, кумира на “антикомуниста” Бойко Борисов. “Обикновените хора получават телевизор от тъста си за сватбата, а необикномените- телевизия”.
Едно не може да му с отрече на августейшия- последователен и предсказуем е. Явно се съобразява с приоритетите на западните донори, според които най-важното е България да е стабилна и предсказуема ( каквато всъщност беше най-вече по времето на споменатия Живков, стабилно и предсказуемо управлявал еднолично и без изненади 35 години). Съответно стабилността ( и предсказуемостта) са издигнати в култ в ГЕРБ.
“Стабилност” е ключовото им послание. Ако преди го опаковаха за всенародна консумция с приказки за необходимостта да избегнем икономическата криза, то днес вече направо ни плашат с международното положение, сочено от августейшия като причина да преразгледа отношението си към кандидатрата си за президент.
Августейшият повтаря едно към едно поведението си от миналия път през 2011 г., когато до последно се колеба дали да (не) се кандидатира за президент- нещо, което никога не си призна, но н автора на тези рдове е известно от втора ръка, т.е. от една от десните му ръце в онзи момент. Ужасно много му се иска(ше) да съчетае ролята на разтоварения от отговорности главен церемониял-майстор в държвата, с тази на истинския властник . Тогава заложи на по-сигурното и безопасното премиерско всевластие като щит срещу евентуално съдебно преследване ( той си знае най-добре за какво).
Само че миналият път, както написах в “Премиер на РъБъ” през 2013 г. , неговият министър Росен Плевнелиев му е отказал през септември 2011 г. да го замества като премиер, за да може августейшият да се настани удобно в президентското кресло и да управлява България по подобие на своя приятел Георги Първанов- без конституционни правомощия, но чрез подставените си лица. Номинирайки при това положение Плевнелиев за президент, Борисов си остана премиер по принуда през 2011 г.
Година и пловина по-късно, през февруари 2013 г., на августейшия му се наложи да скача от потващия кораб на едноличното управление, претоварен от преяждането му с власт. Дали си е взел поука от това неблагополучие или и в това отношение ще повтори себе си?
Това дори и августейшият сам не знае още. Има август за размисъл преди неговите паданици да бъдат осведомени за резултата от колебанията му- дали ще им бъде позволено да го изберат (и) за президент или да го изтърпят до следващото му падане за дузпа, което винаги може да повтори при липсата на съдия в лицето на независими медии, опозиция, организарана гражданска съпротива и прочее коригиращи всевластието му фактори, присъщи само на демократичната държава.
Share on FacebookСвързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2016/07/31