10/09/10 20:42

Волейбол: Куба на финал на световното

Кубинците отстраниха Сърбия Рим, Италия /КРОСС/ Отборът на Куба победи Сърбия в много оспорван маг и така стигна до финала на световното първенство по волейбол в Италия. Кубинците, които отстраниха България за влизане във финалната четворка, надделяха над западните ни съседи с 3:2 гейма. Двубоят между двата тима се игра в Рим и продължи над два часа. Сърбия спечели първия с 25:22, а кубинците взеха следващите два гейма. Третият гейм бе затворен при резултат 29:31. Сърбите успяха да вземат четвъртия гейм с 25:22, което прати полуфинала в инфарктен тайбрек, който кубинците спечелиха с 16:14.
Източник: Информационна агенция КРОСС