10/12/11 07:12

Григор Димитров отпадна в Шанхай

Шанхай /КРОСС/ Българският тенисист Григор Димитров загуби от бившия номер едно в световната ранглиста Анди Родик с 6:7, 5:7 в мач от втория кръг на турнира Шанхай Ролекс Мастърс, продължил 2:02 часа. Григор взе първото си подаване, след като направи два аса и демонстрира много силен сервис, но Родик взе следващия гейм на нула и изравни резултата. Третият гейм продължи цели 12 минути, като Григор спаси два брекпойнта за американеца, а самият той успя да спечели подаването си чак при шестия опит. Последваха няколко разменени подавания и при 4:4 след разиграване от 30 удара, Родик стигна до брекпойнт, който не се поколеба да реализира, за да направи резултата 5:4 в своя полза и да подава за сета. Григор обаче успя да върне пробива след няколко чудесни отигравания и да изравни. Двамата тенисисти взеха последвалите си подавания и доведоха нещата до тайбрек, в който българинът взе само 3 точки и направи цели 6 непредизвикани грешки. Втората част започна много добре за Димитров, който стигна до два брекпойнта и успя да пробие още при първия си опит. Последваха няколко разменени подавания и резултатът стана 4:3 в полза на Гришо. В следващия гейм обаче българинът направи три двойни грешки и въпреки че спаси първите два брекпойнта за американеца, след разиграване с 43 удара, Родик в крайна сметка успя да върне пробива. Димитров обаче показа завидна воля и след като не успя да реализира първите си 3 брекпойнта, в крайна сметка все пак направи пробив и сервира за сета