10/19/11 17:59

Григор Димитров се класира за втория кръг в Стокхолм

/КРОСС/ Първата ракета на България Григор Димитров се класира безпроблемнo за втория кръг на турнира в Стокхолм с награден фонд 600 000 евро, след като победи с 6:3, 6:1 заемащия 66-о място в световната ранглиста Райън Суийтинг (САЩ). Така в следващата фаза на надпреварата 70-ият в света хасковлия ще мери сили с четвъртия поставен в схемата Хуан Игнасио Чела (Аржентина). Мачът започна добре за българина и той имаше брейкпойнт още в първия сервис гейм на съперника си. Въпреки не осъществи пробива тогава, българинът го стори в четвъртия гейм за 3:1. Григор печелеше далеч по-лесно подаванията си от своя съперник, като използваше умело стабилния си сервис. Юношеският шампион от US Open и "Уимбълдън" през 2008 година можеше да сложи край на сета с още един пробив в осмия гейм, но не се възползва