01/23/12 19:09

Джокович продължава напред

Австралия /КРОСС/ Новак Джокович продължи пътя си към защита на титлата си на Australian Open от миналата година. Световният номер едно загуби сет за първи път от началото на турнира в срещата с Лейтън Хюит на осминафиналите. В крайна сметка обаче той взе мача с 3:1 сета след почти три часа игра. Джокович започна чудесно мача, взимайки първите части с 6:1 и 6:3. В третия сет той поведе с 3:0 гейма. Хюит обаче успя да изравни за 3:3, а след това реализира още един пробив за 5:4, след което затвори сета със собственото си подаване. Мачът продължи изключително оспорвано, но Джокович нанесе своя удар в шестия гейм, когато успя да пробие и запази аванса си до края за 6:3. В срещата Джокович записа 15 аса и 34 непредизвикани грешки, с три по-малко от своя съперник