07/29/12 18:38

Волейболистите ни разбиха Великобритания с 3:0

Волейболистите от националния отбор на България започнаха с лесна победа участието си на Олимпиадата в Лондон. Възпитаниците на селекционера Найден Найденов биха категорично домакините от Великобритания с 3:0 (25:18, 25:20, 26:24) в първия си мач в Група "А", игран в неделя сутринта пред около 10 000 зрители в зала "Ърлс Корт" в британската столица. Срещата бе изгледана от част от българските олимпийци, сред които и гимнастикът Йордан Йовчев. Във втория кръг в групата българските момчета излизат срещу тазгодишния победител в Световната лига Полша, а Великобритания среща Австралия. Двубоите са във вторник (31 юли) съответно от 13.30 и 22.00 часа българско време. Най-полезни за българския тим бяха капитанът Владимир Николов (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) и Тодор Скримов (6 блока и 40% ефективност в атака) с по 14 точки. Силен мач изигра и Николай Николов, който завърши с 10 точки (1 блок и 82% ефективност в атака) за успеха. За британците Марк Плотичър реализира 16 точки (3 блока и 38% ефективност в атака), но и това не помогна.