07/30/12 22:50

И Димитров, и Пиронкова загубиха във втория кръг на тенис турнира

И двамата български представители в индивидуалните тенис турнири на Олимпийските игри в Лондон загубиха мачовете си във втория кръг и отпаднаха. Григор Димитров за пореден, четвърти път, отстъпи на Жил Симон, който е 13-ти в световната ранглиста. Българинът се представяше видимо по-зле от французина и в двата сета и ги загуби с един и същ резултат - 3:6, 3:6. Димитров не успяваше да вкара първия си сервиз, често правеше непредизвикани грешки (24 срещу 12 на французина) и логично срещата приключи само за час. Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова пък отстъпи във втория кръг с 5:7, 1:6 пред Флавия Пенета от Италия, 22-ра в световната ранглиста. Пиронкова за разлика от Димитров поне имаше възможност да спечели сет, но я пропусна. В първия сет тя водеше с 2:0 и 4:2, но после допусна много грешки и загуби сета и мача. Италианката взе 8 от следващите 9 гейма. Сега надеждата е Пиронкова и Димитров да продължат участието си на Олимпиадата, ако получат "уайлд карт" за турнира на смесени двойки.