07/30/12 13:32

Испания безславно напусна футболния турнир, след като падна и от Хондурас

Отборът на Испания изненадващо отпадна от футболния турнир на Олимпийските игри, след като загуби втори пореден мач. Испанците паднаха с 0:1 от тима на Хондурас, като единственият гол вкара Бенгстън още в седмата минута на срещата. Испания загуби в първия си мач от турнира с 0:1 от Япония и така вече няма шансове за класиране напред. В другия мач от този поток Япония победи Мароко с 1:0 и се класира за четвъртфиналите. Част от отбора на Испания са и трима европейски шампиони от Евро 2012 - Жорди Алба, Хуан Мата и Хавиер Мартинес. Испанците предварително бяха сочени като един от фаворитите за титлата. След отпадането им отборът на Бразилия остава най-сериозният претендент за златото. Бразилците победиха с 3:1 футболистите на Беларус във втория си двубой от футболния турнир на игрите в Лондон и вече са на четвъртфинал. За Бразилия се разписаха Пато, Неймар и Оскар, а за Беларус – Брешан. В другия мач от тази група Египет и Нова Зеландия завършиха 1:1, което бяха първите им точки в надпреварата. Олимпийският отбор на Великобритания също направи направи важна крачка към директните елиминации, след като победи с 3:1 отбора на Обединените арабски емирства във втория си мач от игрите в Лондон. Точни за домакините бяха Райън Гигс, Скот Синклеър и Даниел Стъридж. За ОАЕ голът бе реализиран от Еиса. В другия мач от групата Уругвай загуби с 0:2 от Сенегал. Олимпийският национален отбор на Южна Корея пък успя да постигне важна победа с 2:1 над Швейцария. След този мач Южна Корея има 4 точки в актива си след първите два кръга и на практика почти сигурно ще премине груповата фаза. Швейцарците пък са с 1. Мексико също има четири точки, а отборът на Габон е с една.