08/01/12 23:13

Детелин Далаклиев е на четвъртфинал след трудна победа

Детелин Далаклиев победи и във втория си мач на олимпийските игри и ще играе на четвъртфинал на 5 август. Капитанът на националния отбор по бокс се наложи много трудно с 14:10 над австралиеца Ибрахим Бала. В първия и във втория рунд Далаклиев беше по-убедителен от своя съперник, но съдиите присъдиха едва точка преднина в първия рунд и дадоха странно равенство – 3:3 във втория, въпреки че според четирима от петимата съдии нашият боксьор трябваше да води с 1 или 2 точки, а само един даде равенство. В крайна сметка класата на Далаклиев си каза думата и въпреки че той игра основно в защита в третия рунд, успя да убеди съдиите, че е по-класният боксьор.
Ако победи на четвъртфинала на 5 август, Детелин Далаклиев си гарантира минимум бронзов медал на Олимпиадата. Съперник на нашия в четвъртфинала е световният вицешампион Люк Кембъл.