08/01/12 18:56

Джокович би Хюит се класира за четвъртфиналите

Номер 2 в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по тенис. Джокович победи трудно австралийския ветеран Лейтън Хюит с 4:6, 7:5, 6:1 след почти два часа игра. 31-годишният Хюит взе първия сет, след като реализира единствения пробив в него в деветия гейм. Във втората част сърбинът проби за 5:3 и сервираше за изравняване на резултата, но се провали. Австралиецът изравни за 5:5, но допусна нов пробив в 12-ия гейм, след което Джокович доминираше. Сърбинът наниза 16 аса и завърши с общо 37 печ...