08/04/12 15:45

Серина взе златото, отвя Шарапова

Американката Серина Уилямс спечели Олимпийската титла в женския тенис, след като смаза рускинята Мария Шарапова с 6:0, 6:1 за час и 4 минути. На Централния корт в "Ол Ингланд Клъб" четвъртата в световната ранглиста бе безпощадна срещу рускинята и влезе в историята като втората тенисистка след Щефи Граф, която има титли от всички турнири от Големия шлем и олимпийско злато, предаде БЛИЦ. Уилямс доминираше изцяло в мача и допусна само веднъж Шарапова да спечели подаването си. Американката бнабързо поведе с 3:0 в първия сет, а в шестия гейм проби сервиса на 25-годишната рускиня, след като губеше с 0:40. Вторият сет приключи за 33 минути, като в него Маша най-накрая успя да спечели едно свое подаване, което бе при резултат 3:0 за Уилямс. Последваха нови 3 гейма за американката, след което тя...