08/04/12 21:11

Чън Дин спечели златото по лека атлетика на 20 километра спортно ходене

Китаецът Чън Дин стана олимпийски шампион по лека атлетика в дисциплината 20 километра спортно ходене за мъже с време 1:18,46 часа. Носител на сребърния олимпийски медал стана Ерик Барондо /Гватемала/ - 1:18,57 часа. Носител на бронзовия олимпийски медал стана Ван Чжън /Китай/ - 1:19,25 часа. 19-годишният китаец Чън Дин спечели златния олимпийски медал с нов олимпийски рекорд в тази дисциплина, като изпревари с 11 секунди Ерик Барондо от Гватемала. Олимпийският шампион от Пекин 2008 и двукратен световен шампион Валерий Борчин от Русия колабира ...