08/06/12 18:32

България победи с 3:0 Италия във волейболния турнир

Българският национален отбор по волейбол победи с 3:0 гейма Италия в последния мач от предварителна група „А” на олимпийския турнир в зала "Ърлс Корт" в Лондон. Възпитаниците на Найден Найденов спечелиха отделните части на 30, 20 и 19 точки. Единствените затруднения пред българите бяха в първия гейм, когато успяха да напшравят разлика от две точки след два геймбола за италианците и пет за България.
Българите са лидери в групата с 12 точки, поляците са втори с 9. Трети е отборът на Италия с 8. Първите 4 отбора се класират на четвъртфиналите. Най-вероятният съперник на нашия отбор е Германия.