08/06/12 14:15

Великият Йордан Йовчев сътвори история

Легендарният Йордан Йовчев даде каквото можа на финала на халки в Лондон, но нямаше как да попадне в тройката и да спечели медал от историческата си шеста Олимпиада. 39-годишният ни именит гимнастик завърши на 7-о място, а след съчетанието си получи оценка 15.108 точки, предаде БЛИЦ. Йовчев изпълни чисто съчетанието си, но с неточност при приземяването. Българинът докосна с колене земята, но въпреки това заслужи напълно аплодисментите на препълнената зала "Норд гринич арена". Така пловдивчанинът слага край на спортната си кариера по възможно най-добрия начин. Както е известно, халките бяха единственият уред, на който Йовчев се състезава на Лондон 2012. Самият Данчо неколкократно заяви, че за него успех е класирането на финал. Легендарният ни гимнастик заслужава само адмирации ...