08/08/12 22:13

България разгроми Германия

rrrrrrrr rrrrrrrrr rrrrrr 12319c656f1 150x150 България разгроми ГерманияБългарският национален отбор по волейбол се класира за 1/2 финалите на Олимпийския волейболен турнир, след като на 1/4 финалите сгази Германия с  3:0 (25:20, 25:16, 25:14) гейма, предаде БНТ. Треньорът на българския национален отбор отново заложи на най-добрите си волейболисти, които постигнаха категорична победа над Италия и спечелиха първото място в Група „А“ с 4 победи.
Това, което направиха днес лъвовете обаче смрази целия свят. Българите бяха безпощадни и разкъсаха съперника, допълни actualno.com.
Родните ни национали показаха отлично посрещане, непробиваема блокада и страховити сервиси.
Най-важното обаче бе, че волейболистите ни се забавляваха на полето.
Срещата започна отлично за българите, които бързо поведоха с 5:0, което накара белгийският наставник на Бундестима Витал Хейнен да вземе тайм-аут.
След това разликата нарасна до 12:6, а до края нашите продължиха да мачкат за крайното 25:20 в гейма.
В началото на втората част Германия успя да дръпне с 4:2, но само колкото да разгневи лъвовете, които взеха мача отново в свои ръце и газиха до 25:16.
Третият гейм стартира равностойно до 3:3, след което българите поведоха с 5:3. Въпреки прекъсването за Витал Хейнен, разликата нарасна до 7:3 след ас на Цецо Соколов и блокада на Виктор Йосифов и 8:4 след силна атака от втора линия на Соколов.
После мачъг се пусна в познатото темпо и безпомощните германци просто гледаха мача като зрители, за да дойде триумфът ни с 25:14 след бърза атака през центъра на Ники Николов.
Четвъртфинални срещи от турнира по волейбол за мъже на олимпийските игри в Лондон:
България – Германия 3:0 (25:20, 25:16, 25:14)
Полша – Русия 0:3 (17:25, 23:25, 21:25)
САЩ – Италия 0:3 (26:28, 20:25, 20:25)
Бразилия – Аржентина 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)