08/09/12 18:06

България с втори медал, Станка Златева на финал в борбата

България има вече втори медал от Олимпийските игри в Лондон. Спечели го Станка Златева в категория до 72 килограма в женската свободна борба с класирането си за финала в категорията. Дали медалът ще е златен или сребърен ще определи схватката с рускинята Наталия Воробьова, която ще се проведе около 22 часа българско време в четвъртък. За да стигне до този успех Златева преодоля три съпернички. Най-напред тя победи с 2:0 части (1:0, 1:0) Василиса Марзалюк от Беларус. След това със същия резултат Станка Златева спечели спечели срещу шведката Джени Франсон. Четвъртфиналната схватка на Златева срещу Анабел Лоре Али от Камерун бе оспорвана. В първите секунди българката с бърза атака получи три точки, но веднага след това бе контрирана и две точки отидоха при Али. До края на частта състезателката от Камерун успя да вземе още една точка, но частта бе за Златева заради оценената си с 3 точки атака. После тя взе и втората част с две последователни точки. На полуфинала Златева победи испанката Майдер Унда, отстранила преди това с 2:1 части Бурмаа Очирбат от Монголия. Златева нямаше особени проблеми и победи с 2:0 (2:0, 2:0). В другия полуфинал рускинята Воробьова победи китайката Жао Ван, шампионка от Олимпиадата в Пекин преди четири години.