08/10/12 17:06

Волейболистите ни не успяха да преодолеят Русия

Русия победи България с 3:1 гейма в полуфинала на волейболния турнир от Олимпийските игри в Лондон. Така българите ще играят за бронзовите медали срещу загубилия мача Бразилия – Италия, който ще се играе по-късно тази вечер. Битката за третото място ще е в неделя.   Българският отбор бе равностоен през по-голямата част от първия гейм, тотално се провали във втория, успяха да се стегнат и да се върнат в мача в третия и в равностойна битка пропуснаха шансовете си в края на четвъртия. Като цяло направи впечатление значително по-лошият от предишните мачове сервис, който подари много точки на руснаците, по-неефективната блокада и доста по-големият брой грешки в отиграванията. Българите започнаха по-силно мача и първото прекъсване дойде при резултат 8:5 за България. Преднината се запази до второто техническо прекъсване – 16:13. След това обаче руснаците взеха инициативата и без да блестят взеха гейма с 25:21. Русия започна много силно втория гейм и поведе с 11:2. Българските волейболисти успяха да реализират няколко атака и второто техническо прекъсване дойде при 16:10 в полза на Русия. Без да се напрягат руските волейболисти затвориха гейма при 25:15. Третият гейм тръгна с равностойна игра и и първото техническо прекъсване дойде при минимална преднина за българите – 8:7. Руснаците изравниха за 14:14 и резултатът се движеше равен до 20:20. България стигна до геймбол при 24:23 и взе гейма с ас на капитана Владо Николов. България започна силно четвъртия гейм и първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за България. След това руснаците тръгнаха по-силно и на второто техническо прекъсване резултатът вече бе 16:14 за тях. Българите обаче успяха да стигнат до равенство 18:18, след което поведоха 22:21, но руснаците пак изравниха, след като Цветан Соколов бе хванат на блокада. Последваха нова блокада срещу атаката на Соколов и ас от сервис за 24:22 за руснаците. България успя да върне една точка, но руснаците спечелиха гейма. Старши треньорът Найден Найденов започна с Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов и Теодор Салпаров-либеро. Титулярите за Русия бяха Сергей Гранкин, Максим Михайлов, Тарас Хтей, Сергей Тетюхин, Александър Волков, Дмитрий Мусерский - Алексей Обмочаев-либеро.   За българите най-резултатен бе Соколов с 16 точки, следван от Алексиев и Скримов с 15 и 11. Михайлов отбеляза 25 за победителите, а Тарас Хтей - 13. Направилият три аса Тетюхин отбеляза 11 точки.