08/21/12 20:07

България загуби от Германия в баскетболните евроквалификации

София /КРОСС/ Мъжкият национален отбор на България по баскетбол загуби със 70:82 точки (14:22, 14:19, 22:17, 20:24) от Германия в квалификация за европейско първенство по баскетбол, която се игра в зала „Универсиада”. Германците поведоха още в самото начало на мача и до края поддържаха разлика от 8-12 точки. Момчетата на Росен Барчовски успяха да спечелят само третата част с 22:17, но гостите бяха по-класния отбор и заслужено стигна до победата. Най-резултатен за българския отбор бе Седрик Симънс с 21 точки. Чавдар Костов реализира 11, а Божидар Аврамов - 10 точки. За Германия Ян-Хендрик Ягла завърши с 19 точки. Това е втора поредна загуба от три мача в нашата квалификационна група "В", след като преди три дни загубихме от Азербайджан. Следващата среща на националния отбор е гостуване на Люксембург в петък.