09/01/12 13:30

"Атлетико" Мадрид спечели Суперкупата на Европа

Мадрид, Испания /КРОСС/ Испанският "Атлетико" Мадрид спечели суперкупата на Европа след разгромна победа с 4:1 над английския Челси в среща, която по традиция се игра на стадион "Луи II" в Монако. Испанците, носители на трофея в Лига Европа, наложиха убийствено темпо на терена и надиграха тотално безидейната атака на англичаните, която се отрази и на защитните действия на терена. Радамел Фалкао, демонстрира страхотната си класа още през първото полувреме, в което отбеляза хеттрик с голове в 6-та, 19-та и 45-та минута. Челси не успя да промени нещата на терена през втората част и да намери пътя към вратата на стража Тибо Кортоа, който англичаните преотстъпиха на Атлетико преди година