09/14/12 07:00

Скандал взриви баскетболния свят

/КРОСС/ Хърватия и Кипър са уредили мача помежду от последния кръг на квалификациите за Евробаскет, гръмнаха медиите на Острова на Афродита. Повод за твърденията дойдоха от букмейкърите, които алармираха за необичайно висок размер на залозите за победа на хърватите с над 50 точки. В крайна сметка те спечелиха с 93:38, но по-голямата част от разликата от 55 точки се натрупа в последната четвърт. В нея баскетболистите от бивша Югославия записаха 28:3. В кипърската баскетболна федерация започнаха разследване в опит да установят кои баскетболисти са в аферата. В Хърватия твърдят, че срещата не е била уредена, а резултатът - закономерен.