09/29/12 15:23

Канту ще играе в групите на Евролигата след бой над Льо Ман

Италианският тим Канту се класира за груповата фаза на Евролигата по баскетбол за мъже. На финала на квалификационния турнир италианците победиха пред родна публика Льо Ман (Франция) с 80:66 точки. Канту отстрани в първия кръг на квалификациите българския шампион Лукойл Академик (София). Срещу Льо Ман домакините направиха серии от по 15:0 в третата и четвъртата част и лесно стигнаха до успеха. След 30 минути игра те водеха с 21 точки разлика - 65:44 и до края мачът се доиграваше. Марти Люнън вкара 15 точки за победителите. 12 точки добави ...