10/07/12 14:03

Джокович вдигна титлата в Пекин за трети път

Новак Джокович (Сърбия) спечели трета титла на турнира по тенис в китайската столица Пекин с награден фонд 2,2 милиона долара. Водачът в схемата и номер 2 в света Джокович победи Жо-Вилфред Цонга (Франция) със 7:6(4), 6:2 за 1:42 час. Сърбинът, който стана шампион тук и през 2009 и 2010 година, продължи перфектната си серия в Пекин с 14-а победа в 14 мача, в които е загубил само два сета. През миналия сезон той не участва в турнира. Общо този сезон това бе 65-та победа за номер 2 в света. 25-годишният Джокович взе четвърти трофей за сезона...