10/08/12 06:36

Как завършиха големите дербита на Европа? (Видео)

В късните часове на неделната вечер се изиграха две от най-големите дербита на Европа. Испанският сблъсък Барселона-Реал Мадрид и битката за Милано между Интер и Милан. В Каталуния сблъсъкът така и не излъчи победител, а Ел Класико се превърна в спор между Лионел Меси и Кристиано Роналдо, които блеснаха с по две попадения за крайното 2:2. С този резултат каталунците продължиха да водят с 8 точки в Ла Лига на големия си враг. Роналдо изведе Мадрид напред в 23-ата минута след хубав удар, но Меси отговори само седем минути по-късно. 98-хилядната публика на каталунците избухна, когато Меси направи 2:1 със страхотен гол от фаул, но отново Роналдо изравни само 5 минути по-късно. В последните минути домакините имаха шанс да спечелят, но ударът на резервата Мартин Монтоя удари горната гре...