10/13/12 09:02

България с второ равенство в групата

Българският национален отбор по футбол постигна второ равенство в квалификационна група „B” за световно първенство. В третия си мач от кампанията избраниците на селекционера Любослав Пенев завършиха 1:1 на Националния стадион „Васил Левски” с тима на Дания. Отборът ни остава без победа у дома над датчаните от 1979 година. Селекционерът на Дания Мортен Олсен продължава да няма загубен мач като футболист и селекционер от България в София.

България – Дания 1:1
Отборите на България и Дания завършиха при резултат 1:1 в световна квалификация, група „B”, която се игра на Националния стадион „Васил Левски”. За избраниците на Любослав Пенев това е второ равенство от началото на квалификациите от три изиграни домакински мача.
Димитър Рангелов в 7-ата минута откри резултата, след като бе изведен отлично от Бандаловски. За Рангелов това бе трети гол с националната фланелка. В 26-ата минута България остана с човек по-малко на терена, след като директен червен картон получи Бандаловски. В 40-ата минута Никлас Бендтнер се възползва от грешка на Иван Иванов и вратаря Николай Михайлов и изравни резултата. Това бе и първото по-сериозно положение пред българската врата в мача.
През второто полувреме гостите имаха надмощие но отлични намеси на Бодуров в защита и на вратаря Михайлов спасиха равенството за тима ни.