10/13/12 09:49

Отборът на България продължава без загуба в световните квалификаци

/КРОСС/ Отборът на България продължава без загуба в световните квалификации за Мондиал 2014 в Бразилия. „Трикольорите" на Любослав Пенев завършиха 1:1 с Дания пред около 35 000 ентусиазирани родни фенове на стадион „Васил Левски" и вече имат актив от пет точки. Спечелената точка е като победа за „лъвовете", които от 27-ата минута бяха принудени да играят с 10 души. Причината за това бе много глупав фаул на Иван Бандаловски в центъра на терена, който влезе остро в краката на Даниел Вас и това му костваше директен червен картон. Той дойде в най-неподходящия момент за нашите, които водеха с 1:0 след гол на Димитър Рангелов още в 7-ата минута. Малко преди края на първата част Никлас Бендтнер изравни с глава, а през втората част Николай Михайлов и гредата спасиха българите.