10/17/12 08:23

България удържа нулево равенство с Чехия и продължава без загуба за Мондиал 2014

Националният отбор на България по футбол успя да удържи като гост нулево равенство срещу отбора на Чехия и продължава квалификациите за финалитена Световното първенство през 2014 без загуба. Българите създадоха няколко добри положения, най-сериозните от които бяха пропуснати от Николай Бодуров и Георги Миланов. В края на срещата обаче чехите оказаха сериозен натиск, но вратарят Николай Михайлов  на няколко пъти имаше отлични прояви.  Две положения пък бяха спасени от Иван Иванов и Йордан Минев, чиито намеси непосредствено пред голлинията  не допуснаха чехите да поведат. Треньорът  на България Любослав Пенев заложи на двама нови играчи в сравнение с мача с Дания (1:1). Петър Занев и Светослав Дяков започнаха от първата минута, съответно след контузия и наказание.  Занев обаче бе сменен от Илия Миланов по време на мача заради контузия. Иван Иванов и Николай Бодуров бяха двойката централни защитници, а Владимир Гаджев и Дяков отново - опорните халфове. Във втори пореден мач титуляр бе капитанът на Черно море Георги Илиев, който действа като плеймейкър. Георги Миланов игра като  ляво крило, а Станислав Манолев по десния фланг на атаката. В друг мач от нашата квалификационна група Италия победи Дания с 3:1. Така тимът на България изненадващо е на второ място в групата с шест точки. Първи са италианците, тимът на Чехия е с точка по-малко от българите, но и с мач по-малко.  Следват отборите на Армения, Дания и Малта. Следващият официален мач за България е срещу Малта  на 22 март 2013-та година.