10/25/12 12:03

Девойките завършиха с победа първия квалификационен кръг за Евро 2013

София /КРОСС/ Националният отбор на България до 17 години  жени завърши с победа участието си в първия квалификационен кръг за Евро 2013. Момичетата на Станислава Цекова надиграха домакина на мини-турнира Молдова с 1:0 в последния си двубой от групата, като спечелените точки им донесоха третото място в подреждането. Пораженията от мачовете с Швейцария и Белгия обаче на практика лишиха българките от възможността да се надяват да продължат в елитния кръг като най-добър трети отбор във всички групи. Защитничката Грета Дамянова донесе историческия успех за момичетата, разписвайки се от пряк свободен удар в последната 80-та минута. Това бе 18-и мач в квалификациите за различните формации на националния отбор за девойки до 17 години, като никога досега те не бяха записвали победа в официален двубой.