11/03/12 17:10

Вожнячки спря Пиронкова

Цветана Пиронкова загуби от Каролин Вожнячки с 4-6, 1-6 на полуфиналите и не успя да се класира за финала на Турнира на шампионките в София, предаде БГНЕС. Първата ракета на България игра силно в първия сет и имаше шансове да поведе в резултата, но Вожнячки показа обичайната си стабилна игра. Датчанката успя да пробие в края на сета, за да го затвори с 6-4. Цвети започна слабо втората част и допусна пробив в самото начало, а след това поиска медицински таймаут, заради болки в гърба. Българката очевидно не се чувстваше добре физически и нямаше как да бъде равностойна на световната номер 11. Пиронкова успя да спечели само един гейм до края на срещата и приключи участието си на Турнира на шампионките след загуба с 4-6, 1-6. На финала Вожнячки ще срещне победителката от срещата между Р...