11/15/12 10:28

България загуби футболната контрола от Украйна с 0:1

България загуби приятелската среща по футбол от Украйна с 0:1. Контролата се игра на националния стадион “Васил Левски” в София в сряда вечерта. Единственото попадание подна в 33-та минута и беше дело на Кучер след ъглов удар. Това е втора загуба на националния отбор под ръководството на Любослав Пенев. Контролата имаше за цел Любослав Пенев да тества нови схеми и тактика, които обаче не донесоха успех. През първите 45 минути България нямаше положения пред украинската врата. За сметка на това Стоян Колев в 23-ата минута трябваше да се намесва решително след шут на Селезньов. Нападателят на гостите бе изведен зад гърба на българската защита, но ударът му бе париран. Десет минути по-късно обаче Колев извади топката от мрежата си, след като на близката греда Кучер надскочи всички при изпълнение на корнер и откри резултата. Най-чистото положение за България пропиля Валери Божинов веднага след почивката. Таранът бе изведен от Дяков сам срещу Пятов, но украинският страж спаси. Неубедително включване като резерви направиха Дяков и Маркиньос. Дебютът на 33-годишния Иван Цветков също не бе запомнящ се. Нападателят имаше един единствен шанс да вкара в 82-ата минута, когато стреля от движение от границата на наказателното поле. Положението обаче не беше удобно и топката не намери целта. По-удачно се включиха Веселин Минев и Александър Тонев. Двамата освежиха левия фланг, но дефанзивният вал на гостите си свърши работата и не допусна нови опасности пред Пятов. Така България изпраща 2012 година със загуба, която има значение само за статистиците. Отрезвяващото поражение идва след добрата серия в квалификациите, която предизвика известна еуфория. Борбеността на нашите, както и повишеното им самочвуствие, обаче запазиха доброто впечатление от предишните срещи.