11/23/12 16:23

Антоанета Стефанова взе първата полуфинална среща на Световното

Българският гросмайстор Антоанета Стефанова спечели първата полуфинална среща на Световното първенство по шахмат за жени. С белите фигури тя спечели на 39-ия ход срещу Харика Дроновали (Индия) Полуфиналният двубой е от две партии по контролата на ФИДЕ, а при евентуално равенство - 1:1 точки, на 25 ноември ще се играе тайбрек (партии по ускорен шахмат и евентуално по блиц за излъчване на победителката, която се класира за финала). Втората партия е утре, а Антоанета Стефанова ще играе с черните фигури. В първа партия от другата полуфинална двойка...