11/24/12 15:25

Антоанета Стефанова ще спори за световната титла по шахмат

Антоанета Стефанова се класира за финала на Световното индивидуално първенство по шахмат за жени, провеждащо се в сибирския град Ханти-Мансийск.Българката стигна до заветното реми с черните фигури във втората си партия от полуфиналите на турнира срещу Дронавали Харика от Индия. Така след успех в първата партия вчера, българката се класира за финала след общ резултат 1,5:0,5, съобщи БГНЕС.Съперничката на Ети Стефанова на финала все още не е ясна, тъй като другият полуфинал завърши 1:1 след редовните две партии между Анна Ушенина от Украйна и Цзю Вънцзюн от Китай. Това ще наложи провеждане на тайбрек между двете утре.Финалът ще се играе в четири партии, които започват от понеделник. Стефанова е световна шампионка по шахмат от 2004 година. Редактор: Евгения Гигова