11/28/12 15:45

"Лудогорец" остава водач в "А" група

Отборът на „Лудогорец” запази лидерството си в „А” група след като се наложи с 1:0 при гостуването в Пловдив на местния „Ботев”. Единственият гол в срещата всъщност се оказа автогол – на Бобан Грънчаров в 69-тата минута. Мачът оправда очакванията за дерби, като „Ботев Пловдив” с основание могат да са недоволни от съдията Таско Тасков. Тасков подмина основателни претенции за дузпа на пловдивчани след игра с ръка на Гела, а след това не зачете и изравнителен гол на канарчетата заради засата. В ситуацията обаче, Иван Цветков, който вкара топката в мрежата, не беше в засада, а само негов съотборник – класическа ситуация на пасивна засада. Иначе кръгът в „А” група дотук премина под знака на Мишел Платини. Нападателят на Ц...