11/30/12 15:50

Ети Стефанова се върна в битката за титлата

Гросмайстор Антоанета Стефанова успя да се спаси в последния момент и да спечели четвъртата партия от мача за световната титла по шахмат при жените. Стефанова спечели с белите фигури и изравни резултата в битката с Ана Ушенина - 2:2. Така изходът на мача ще се реши утре, 1 декември, когато двете съпернички ще трябва да играят блиц партия. Днешната победа на българката дойде на 33-ия ход. Този път играта се разви с централните пешки и в крайна сметка Стефанова успя да изведе един от конете си дълбоко в полето на украинката и в крайна сметка направи брилянтен мат на царя на черните с комбинация между коня и дамата. Утрешната среща започва в 12:00 българско време и можете да я проследите ТУК