12/08/12 19:25

Жекова започна сезона с осмо място в Монтафон

Звездата на българския сноуборд Александра Жекова започна новия сезон с обещаващо класиране на осмото място в първия бордъркрос за Световната купа, който се проведе в австрийския курорт Монтафон.Стартът на дамите, който трябваше да се проведе заедно с този на мъжете вчера, в крайна сметка заради лошите метеорологични условия беше отложен за днес, след като вчера домакините не успяха да проведат докрай женската квалификация, заради множество инциденти, съобщи БГНЕС.След второ място в четвъртфинала днес, Жекова нямаше шанс и остана последна в полуфиналната си серия, която я изпрати в битката за 5-8 място, така наречения "малък финал". В крайна сметка и в него Сани пресече финалната линия последна, което й отреди 8-ото място в класирането. Осмата позиция на Сани и носи 320 точки за Световната...