12/16/12 15:01

Коринтианс стана световен клубен шампион

Отборът на Коринтианс победи Челси с 1:0 на финала на Световното клубно първенство и спечели престижната титла световен първенец. Единственият гол в решаващия мач отбеляза нападателят на бразилския тим Гереро, който вкара отбитата от Петър Чех топка след изстрел на Данило в 69-та минута. Фернандо Торес имаше страхотна възможност да изравни четири минути преди края, но вратарят на Коринтианс Касио изби два поредни удара на испанеца, предаде БГНЕС. В 90-та минута червен картон получи бранителят на "сините" Гари Кейхил, а гол на Торес правилно бе отменен, заради засада. По-рано днес Монтерей победи Ал Ахли с 2:0 и спечели третото място в турнира. Редактор: Д. Симова