12/16/12 20:59

Черна гора детронира Норвегия в драматичен финал след две продължения

Черна гора спечели титлата на Европейското първенство по хандбал за жени след драматична победа на финала след две продължения над защитаващия титлата си Норвегия с 34:31 (12:11, 24:24, 28:28). Така възпитаничките на Драган Аджич взеха сладък реванш за загубата от скандинавките в мача за трофея на Олимпийските игри в Лондон през август. Норвежките на два пъти се измъкнаха от поражението с късни голове в края на второто полувреме и на първото продължение, но в крайна сметка не успяха да стигнат по пета поредна европейска титла. След изключително...