12/27/12 16:55

Мъри падна безславно от Типсаревич в Абу Даби

Световният номер 3 в мъжкия тенис елит Анди Мъри изненадващо загуби с 0:2 сета от сърбина Янко Типсаревич на демонстративния турнир „Мубадала” в Абу Даби, който реално дава старт на новия тенис сезон. В отделните части Типсаревич надигра Мъри с 6:3 и 6:4, като на сърбина беше достатъчно да пробие по веднъж подаването на шотландеца, който така и не можа да върне пробивите. В първата част Типсаревич проби на нула в четвъртия гейм, като впечатление правеше, че Мъри играе без особено желание и е нестабилен от бекхенд – крайно нетипично за него. В началото на втория сет Янко отново взе сервиса на Мъри, още в първия гейм на частта и не позволи на световния номер 3 дори да стигне до шанс за пробив. Типично за мач между толкова силни състезатели имаше няколко много хубави разм...