01/11/13 10:04

Маями паднаха за втори пореден път

Шампионите на НБА „Маями Хийт” допуснаха втора поредна загуба, след като отстъпиха с 90:92 при гостуването на „Портланд Трейлблейзърс”. Шокиращият развой за „Маями” стана факт след две последователни тройки в последните две атаки на домакините. Загубата е още по-горчива предвид обстоятелството, че шампионите водеха с 80:68 осем минути преди края, но оттам насетне вкараха само три коша от игра, а „Блейзърс” постигнаха серия от 24:10 точки в своя полза. За „Портланд” Николас Батум вкара 28 точки, хвана 7 борби и направи 5 асистенции, а за „Маями” с най-много точки се отчете Крис Бош – 29. Голямата звезда Леброн Джеймс вкара само 15 точки, хвана обаче 10 борби и направи 9 асистенции, оставайки само на една от трип...