01/13/13 18:32

Футбол: Манчестър Юнайтед с 18-а победа за сезона, надигра Ливърпул с 2:1

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Ливърпул в мача от 22-ия кръг на английската Висша лига. 17-ия си гол от началото на шампионата вкара Робин Ван Перси. След асистенция на Патрис Евра холандецът разстреля вратаря на гостите Пепе Рейна в 19-ата минута, откривайки резултата. Това бе негово 6-о попадение в 7 мача срещу Ливърпул. В 54-ата минута Евра вкара за 2:0 след паралелен удар с глава заедно с Неманя Видич. Това бе 5-ото попадение на Евра от началото на сезона. В дебюта си с екипа на гостите две минути по-късно Даниел Стъридж оформи крайния резултат, вкарвайки гол за Ливърпул.
Домакините от Манчестър са лидери в класирането с 55 точки, гостите са на 8-мо място с 31.
На "Олд Трафорд" Ливърпул загуби 8 от последните си 9 гостувания. Манчестър Юнайтед няма загуба вече в 22 поредни мача във Висшата лига, играни през януари. Тимът е спечелил 17 от въпросните двубои. Последната загуба е именно от Ливърпул, през месец януари 2002 година – 0:1 след гол на Дани Мърфи.
Последната грешна стъпка на Юнайтед у дома е загуба с 2:3 от Тотнъм през септември 2012 година. От тогава тимът записа 8 поредни победи.