01/13/13 17:15

Юнайтед направи дубъл от победи над Ливърпул

В дербито на 21-вия кръг на Премиершип и дерби на целия английски футбол "Манчестър Юнайтед" успя да се наложи с 2:1 над големия си съперник "Ливърпул". Така червените дяволи увеличиха преднината си пред втория "Манчестър Сити" на 10 точки преди сблъсъка между "Сити" и "Арсенал" . И двата отбора започнаха доста предпазливо срещата, като положения липсваха и пред двете врати. „Юнайтед” опитваха да се настанят в половината на „Ливърпул”, но гостите бяха излезли с петима души в халфовата линия и успешно оказваха съпротива, като не даваха на червените дяволи да се разгърнат. Мачът постепенно влизаше в едно русло на дебнене, когато голмайсторът на Премиершип Робин Ван Перси доказа защо сър Алекс го преследваше така упорито и го искаше в състава си. В 19-тата минута ч...