01/19/13 20:00

Барселона с първа загуба за сезона в Испания

Отборът на "Барселона" допусна първата си загуба през сезона в испанското първенство, при това след като водеше с 2:0 на "Реал Сосиедад". Така рекордната серия от 19 мача поред без загуба на Барса не можа да бъде закръглена на 20 срещи. Загубата стана факт благодарение на червения картон на Пике, който беше изгонен в 56-тата минута след второ нарушение за жълт картон. Срещата започна по обичайния за Барса начин - гол на Меси даде предимство за каталунците още в седмата минута, с което аржентинецът записа попадение в десети пореден мач и изравни рекорд на Луиш Назарио Да Лима - Роналдо в Примера. В 25-тата Педро Родригес удвои преднината на каталунците след пресечка на пас на Алвеш и всичко вървеше най-нормално. Проблясък на надежда за коравите баски обаче имаше - в 41-вата минута Гонсал...