01/20/13 15:25

Извънземно шоу в Мелбърн - Джокович оцеля срещу Вавринка

В истинско шоу се превърна днешният мач от вечерна сесия при мъжете, като световният номер едно и номер едно в схемата на Australian Open Новак Джокович трябваше да прави обрат от 0:1 сета и 2:5 гейма във втората част, за да отстрани швейцареца Станислас Вавринка и да се класира на четвъртфинал след победа с 3:2 сета – 1:6, 7:5, 6:4, 6:7 (5), 12:10 !!! Първият сет се превърна в изключителен урок от страна на Вавринка. Той буквално разпиля световния номер едно, проби три пъти поред сервиса му и затвори сета с 6:1 гейма. В тези минути и от форхенд, и особено от бекхенд Вавринка беше безпогрешен, като се възползваше от по-бавното темпо на игра, което сърбинът предлагаше и се нагласяше добре за ударите си, завършвайки безпощадно – любим стил на игра за швейцареца. В тази първа ...