01/21/13 09:45

Григор Димитров и Багдатис отпаднаха от Australian Open

Най-добрият български тенесист и кипърският му партньор Маркос Багдатис отпаднаха на осминафинала в турнира по двойки от Australian Open през нощта срещу понеделник, българско време. Двамата загубиха с 6:7, 6:7 от колумбийците Хуан Себастиан Кабал и Робер Фара. Мачът бе доста оспорван, като беше решен след два тайбрека, завършили в полза на латиноамериканците. Интересното бе, че и двете двойки не допуснаха пробиви през целия мач. Най-близо до това бяха Димитров и Багдатис в шестия гейм на първия сет, когато водеха с 3:2. Тогава те пропуснаха три поредни възможности да дръпнат с два гейма в резултата. По-късно стигнаха и до точка за спечелването на сета, но колумбийците отново се справиха. В партньорство с Багдатис българинът получи 180 точки за световната ранглиста за двойки. Очаква се Димитров да направи сериозен скок в класирането до около 250-то място. Роденият в Хасково състезател приключи самостоятелното си участие на Australian Open още в първия кръг. Той загуби с 4:6, 2:6, 4:6 от поставения под номер 32 Жюлиен Бенето от Франция.