01/21/13 06:33

Григор Димитров напусна и турнира на двойки в Мелбърн

Два тайбрека се оказаха непреодолимо препятствие в опита на Григор Димитров да стигне до четвъртфинал на турнир от Големия шлем. Заедно с партньора си Маркос Багдатис двамата загубиха с 6:7 (6), 6:7 (5) от колумбийската двойка Себастиан Кабал и Роберт Фара. За целия мач нито една от двете двойки не стигна до пробив в сервиса на противниците. В първия сет Димитров/Багдатис бяха тези, които имаха предимство, включително гейм при 3:2 в тяхна полза, в който пропуснаха общо четири точки за пробив, от които три поредни. При 6:5 гейма пък българо-кипърския тандем си извоюва шанс за сетбол, но отново не се възползва. В първия тайбрек колумбийците поведоха с 3:0 точки, Димитров/Багдатис изравниха, но в крайна сметка противниците им показаха по-здрави нерви и при 6:6 точки изцедиха грешка от ракет...