01/23/13 10:50

Оклахома се наложи над Клипърс в шоу мач

Най-добрият отбор в редовния сезон на НБА дотук „Оклахома Сити Тъндър” спечели със 109:97 гостуването си на взривоопасните „Лос Анджелис Клипърс”. За победителите страховит мач изигра звездата им Кевин Дюрант, който наниза 32 точки. Нещо повече – Дюрант вкара 24 от точките си през второто полувреме. За „Клипърс” най-резултатен беше Блейк Грифин с 31 точки, като бялото тежко крило хвана и 11 борби. Решаваща за победата на „Оклахома” се оказа стрелбата от далечно разстояние – „Тъндър” вкараха 15 от 27 опита от тройката, което е рекорд за тях, откакто беше създаден отборът през 2008 година. Именно тази стрелба неутрализира вдъхновеното представяне на Блейк Грифин, който в един момент беше създал условия с потресаващите ...